Vesmírní dobrodruzi

Den 10 - Cesta do počítače

Poslední část naší mise měla proběhnout už odpoledne, takže nám to sotva dalo spát a ráno jsme vstávali s mírnou hladinkou adrenalinu a snídali hltavě křupky s mlékem, rohlíky s paštikou a usrkávali pomerančový džus.

Dopoledne jsme ještě v rychlosti vylepšili formy v turnaji v Trackmánii a odpoledne jsme se do toho pustili. K přeprogramování robotů bylo nutné získat přístup do hlavního serveru. K tomu ale bylo potřeba dodat na vzdálený terminál identifikátor robota, heslo administrátora a parametry spojení a ke každému z těchto formulářů bylo potřeba dodat přehršel dalších lejster (a občas udělat vodní bitvu jako manévr odvádějící pozornost od našeho počínání).

Byla to klasická ukázka toho, že začínáte od nuly, vlastně ani nevíte co chcete a úředníci po vás chtějí papíry, které jste ani netušili, že existují. Postupně musely všechny týmy odkrýt celý „strom“ postupu byrokratickým labyrintem a dostat se k základům.

U mě například za robotí choreografii mohly týmy získat přístupový klíč, který spolu s dalším formulářem dodaly na registr uživatelů a získaly tak šifrovací klíč a ten (spolu s bezpečnostní prověrkou) donesly na registr hesel až nakonec obdržely heslo administrátora (jeden ze tří hlavních papírů). Jinde zase týmy skládaly origami, luštily bludiště nebo soupeřily v páce.

Poslední skupinky doběhly k hlavnímu serveru s jazykem na vestě těsně před večeří, ale stačilo to na to, abychom pak mohli do hlavního serveru vložit nový kód a převrátit robotí povahu tak, aby přestali nenávidět lidstvo. Takže jsme to zvládli!

Na večerním sněmu jsme odměnili týmy honorářem v naturáliích, nejlepším týmem v naší misi byl fialový tým Vesmírná záře a nejlepším jednotlivcem Fíla K. Gratulujeme! No a všichni si pak mohli zaslouženě rozdělit odměnu, a to takových rozměrů, že si o nás prodavačky v makru budou asi ještě dlouho povídat. Nechyběly Skittlesky, lízátka, bonbony, balení Raffaella, Haribo a Mentosky, vše po jednom kusu pro každého dobrodruha krát asi šestnáct.

Oslava pak pokračovala u ohně s topinkami, buřty a toustíky z Bebe sušenek, marshmallows a čokolády (na to, kdo tuhle kombinaci vymyslel, se mě neptejte, ale všechna balení zmizela v cuk(r)u letu).

No a dnes nás už čeká jen předvádění našich oscarových filmů z projektového dne a také všeho, co děti stvořily v dopoledních programech. No a pak? Pak zas za rok na další misi. Tak se mějte famfárově!

Fotoalbum