Vesmírní dobrodruzi

Den 2 - Vesmírná řežba

Příprava na bitvu ve sluneční soustavě Megatron začala už ráno s vymazlenou snídaní – mezi novinky v bufetu se zařadily piškoty, perník, nutella a k čaji ještě voda s citronem, takže opravdový vesmírný mixík. Kromě toho, že nás čekal lítý boj, se přidalo ještě deštivé počasí, takže jsme měli z bitvy vskutku autentický zážitek.

Úkolem každého týmu bylo uhlídat svou strategickou základnu proti robotům, kteří ale umí různé tríčky, jako je třeba nabrání lidské podoby, v našem případě podoby členů naší armády. V poli tedy pobíhala spousta robotů, kteří jako by z oka vypadli našim vesmírným dobrodruhům.

Od mé základny na okraji pole bylo vidět jen útržky některých nelítostných řeží, které v průběhu odpoledne proběhly. Zároveň nám velkou část bitvy pršelo, takže se na horizontu jen mlhavě objevovaly pláštěnky a louka připomínala sjezd lesních žínek.

Zelený tým uzavřel hned na začátku alianci s červeným týmem, a to takovou, že „jsme spolu, dokud se nezradíme“, což je kontrakt za všechny prachy. Když jsem zelenému týmu namítla, že tuhle alianci mají tak asi se všemi týmy, protože jsou s nimi taky, dokud se nezradí, tak my bylo odpovězeno, že „si to aspoň řekli“. Takže mi bylo jasné, že zelený tým je mistrem brilantní strategie a že mám co do činění s taktizátory vesmírného kalibru. Jak to ale dopadlo? No, byli spolu, dokud se nezradili.

Vlajky (hlavní cennost na každé základně) se kradly po celou dobu, hlavně ta žlutá a bílá, takže tyto základny skončily nakonec se zápornou bilancí vlajek. Nejlepší byl opět červený tým (Semafoři) a dále fialoví (Hvězdná záře) a zelení (Lesní bojovníci).

Bohužel se večer ukázalo, že roboti na bitevní pole nedorazili, takže ti, co jsme si mysleli, že jsou velice dobře převtělení roboti, byli ve skutečnosti naši druzi dobrodruzi. Ooops. Trošičku fatální fiasko, střílet sice umíme bravurně, ale určení správného cíle nám ještě malinko hapruje. No nic.

Po bitvě jsme řekli všem přeživším, že pokud je něco bolí, tak musí navštívit zdravotníka, ale ozval se jen jeden hlásek z davu, že prý ho „bolí nohy a jestli má jít taky“. Večer jsme se sešli opět v plné polní, tedy v našich vesmírných oblecích. Vzhledem k tomu, že zde nenosíme uniformy, jsou oděvy dobrodruhů jen na jejich vlastní vynalézavosti a jedná se o skutečnou pastvou pro oči.

Někteří dobrodruzi jsou v militatntích oblecích, máme tu i vydařený pokus o robota Bendera u Michala N. a také mnoho zelených mundúrů, které se snaží imitovat různé vesmírné existence a snad zvládají i fotosyntézu. Za zmínku stojí i kosmonautské obleky, například Ondrův, který je vrcholnou ukázkou dokonale zvládnutého DIY a také důkazem toho, jak užitečné jsou kuchyňské utěrky prakticky na cokoli. A taky tu jsou všichni čtyři členové Teletubbies! Samozřejmě bych si mohla založit ještě paralelní fashionista blog, abych byla schopná popsat všechnu tu éterickou nádheru, ale raději vás odkážu na fotogalerii a zase zítra tu budu s updatem našich výkonů.

Pac a pusu, Téra

Fotoalbum Videoblog