Vesmírní dobrodruzi

Den 3 - Vraketoviště

Po včerejších nevalných výsledcích jsme zůstali na planetě Vraketoviště bez jakéhokoli dopravního prostředku k úniku. A to nechcete. Takže plán byl jasný, posbírat šrot, jehož se všude válí spousta, a prodat jej obchodníkům za nějaký slušný obnos, abychom se mohli pohnout dál, postavit vesmírnou loď a frčet pryč.

Všichni začali pilně šrotit a záhy měli první penízky, s nimiž mohli kupovat další artikly a ty pak přeprodávat. Každý obchodník nastavil různé ceny, takže vhodnou návštěvou kupce bylo možné vydělat docela slušné sumičky. Kupovat bylo možné ledacos, například babylonské rybičky, sladkosti a světelné meče. Každý tedy přenášel nějaké jiné zboží, když jsem jako bandita zastavila Vojtu P., měl asi sto padesát knížek vogonské poezie, patrně chtěl mít ve své lodi deset toalet (pro vysvětlení čtěte dále).

Ze zboží pak šlo v hangáru sestrojit části vesmírné lodi. Každý musel mít povinně kokpit (z 1 skla, 2 kusů titanu a za 200 kreditů), dále jednu zbraň (např iontový kanón ze 3 světelných mečů, 5 blasterů, 7 kusů železa a za 300 kreditů k tomu) a také pohon. No a pak taky šlo, pokud jste měli peníze nazbyt, začít to malinko tunit, v rámci vesmírných dopravních předpisů, samosebou.

Ke kvantovému pohonu (30 diamantů, 20 Stopařových průvodců po galaxii a 2000 kreditů) jste mohli dokoupit i bosonový reaktor, subprostorovou bublinu či antihmotu, k fúznímu pohonu bylo možné získat i elektromagnetické cívky, chladící systém nebo vakuovou komoru a k solárnímu pohonu jste mohli mít i akumulátor, silikonové krystaly, vyrovnávací systém a další parádní fíčury.

Pro skutečné fajnšmekry s bezednými disponibilními zůstatky tu pak byly i bonusové části lodi: kosmonautský oblek, přetlaková komora (spolu s oblekem + 100 skóre), robotický Elon Musk (z 10 procesorů), záchod (z 20 sladkostí a 15 knížek vogonské poezie) a taky sklad jídla (z 100 sladkostí a 30 kusů železa, pokud ale máte sklad jídla bez záchoda – 200 skóre).

Každá loď získala celkové skóre dle svých součástek. Odletěli všichni, někteří museli pohánět svou loď spíše silou vůle a asi taky každý večer dobíjet akumulátor jízdou na rotopedu, jiní sestavili vehikly na lepších úrovních připomínající známé mezigalaktické značky – Furtherari, Aston Party, Sonda, Galexus, Nican, Mít-tu-miši, Samédráty a Vogonishe Motor Šperk. Nejlepší loď měla Inka, která dosáhla skóre přes 3000.

Večer pak byl klasický briefink, kde jsme se sešli opět v našich oblecích, od Matyáše S. jsem se dozvěděla, že ten můj mu připomíná Shreka, což mě docela překvapilo, ale prý měl podobnou vestu, takže to beru. Odlet z Vraketoviště jsme oslavili bujarým zpěvem vesmírných písní jako je Let it go, Trezor a I need a hero.

Dobrou noc. Téra

Fotoalbum Videoblog