Vesmírní dobrodruzi

Den 4 - Krtekh

Po včerejším úsilí jsme se konečně dostali z Vraketoviště a dorazili na intergalaktické nádraží na planetě Mixér. Na mezigalaktickém nádraží jezdí mezigalaktický vlak Krtekh společnosti Krtekh Enterprizes a naším cílem bylo stihnout spoj Krtkhka v pět hodin.

Jízdenky bylo možné získat u nádražních kupců a doklad totožnosti poskytovalo nádraží free of charge. Já jsem jízdenky poskytovala jen sehrání karetní hry Zbodni salát (upozorňuji, že nejedná a placené partnerství se společností Mindok, která vyrábí Zbodni salát, ani se vás nesnažím přesvědčit o tom, že byste si tuto hru pro 2-6 hráčů od 8 let měli koupit, nicméně je to parádní hra pro milovníky zeleniny, vegetariány, vegany, je raw, keto a bez laktózy).

Zbodni salát spočívá v hromadění kartiček s různými druhy zeleniny, sbírat můžete papriky, rajčata, mrkev, salát, cibule a zelí a z toho pak získávat bodová salátová komba. Omnomnom. Jinde na nádraží bylo možné odehrát pokrtekh, zahrát si v kosthky, či získat tethování (sama jsem vyzkoušela a dávám pět z pěti).

K jízdence bylo před odbavením nutné zařídit si i občanský průkaz u fotografa. Na check-in pak chodila různá individua s různými cestovními doklady. Přišel vesmírný cestovatel Marino (Martin Š.), Honza P. (Honza P.), Petr P. (což byl překvapivě Davídek A.) a jiní. V dokladu měli uvedeno jak jméno, tak počet končetin, počet hlav a pokrytí těla. U Davídka byly například dvě končetiny (což musel názorně předvést u odbavení), u Honzy P. byl pokrytím těla sliz (prý byl ale v nějaké metamorfózní fázi, takže žádná ukázka slizového obalu se nekonala), u Vojty P. a Péti P. bylo uvedeno osm končetin a dvě hlavy (skutečně z mikiny vyčuhovalo osm končetin a dvě hlavy), takže jsme tu na Mixéru měli skutečný galaktický mixík.

U odbavení si každý zvolil, zda chce místenku u okénka, místo se stolečkem nebo sedadlo v jídelním voze. To bylo veliké dilema pro mnohé pasažéry. Někteří vyzvídali, zda i místo u okénka obnáší možnost zakoupení občerstvení, obzvlášť prekérní situace nastala, když mimozemšťan sám nevěděl, co chce, jedna hlava lobovala za stoleček a druhá vždy odpověděla, že chce do jídeláku (např. u Fíly K. a Fandy to byl dlouhý boj a nakonec vyhrál jídelní vůz).

Poté, co jsme všechny úspěšně odbavili a usadili, Krtekh vyjel. Jídelní vůz byl very fancy – na dnešek jsme objednali pro naše klienty catering a zajistili v jídelním voze grilovací párty. Podávaly se buřty místní provenience, které si každý sám mohl na otevřeném ohni opéct, ale také byly párky bez lepku, chléb a dvoje druhy marshmallownů (tyto šmakulády obzvláště frčely). Všichni cestující se také přidali k našim živým hudebníkům, protože jsme zřídili i hudební koutekh.

Očekávaný čas příjezdu: zítra ráno. Rychlost letu: polovina rychlosti světla. Výška nad nejbližší černou dírou: 10 světelných let. Děkujeme, že cestujete s dopravní společnosti Krtekh Enterprizes. Přejeme dobrou noc.

BlogTerka

Fotoalbum Videoblog