Vesmírní dobrodruzi

Den 6 – Vesmírný projektový den

Jelikož včerejšek byl poněkud fyzicky náročnější, vykompenzovali jsme to dnes aktivitami na naší základně (a zároveň dopoledne pršelo, takže ideální kombinejšon). Na programu byla tvorba videí o vesmíru, což ale vyžadovalo provést nejprve herecký konkurz.

Každý si mohl připravit jedno z pěti témat, které pak předvedl komisi producentů z Galaxy Film Entertainment, kteří obsazovali nadějné talenty do pěti filmů. Asi nejoblíbenějším tématem při konkurzu byla předpověď počasí, takže jsme se po asi patnácti předpovědích dozvěděli, že čekáme „tenký déšť“ a místy obří slejvák, odpoledne se obloha „objasní“, zítra tu máme písečnou bouři a kyselinu a také teploty 30-32 °C. Martin Š. vztyčil prst do vzduchu a prohlásil, že cítí, že vítr vane z jihu, ale obratem také dodal, že vane i ze severu a že tu tedy mraky budou hodně dlouho.

Za mě největším talentem byl Michal C., který si vybral téma předávání medailí na olympiádě. Třetí místo vybojoval Fun Din Dung, který mával a říkal „Tenk Jů“, druhé místo náš vedoucí Adam, následovalo potřesení rukou a „Thank you“ a první místo obsadila Alena Schillerová, která na stupínku říkala jen „Díky“.

Vytvořili jsme pět hvězdných týmů, z nichž každý zpracovával jiné téma, a to: Pozorování noční oblohy, Měsíc, Život kosmonautů a Slunce. Většina skupin se rozhodla pro hraný spot, kvůli čemuž se celé odpoledne tvořily pořadníky na zelené plátno, protože bez toho to prostě nejde. Pokud chcete, aby kosmonaut chodil na Měsíci, a ne v jídelně v Loutí, potřebujete prostě prohodit pozadí a zelené plátno je tedy must have.

Kromě toho jsme využili našeho drona, který např. u nás natáčel z ptačí perspektivy pět členů, kteří chodili v kruzích na louce a předváděli planety sluneční soustavy. Na jeden kruh Klárky (Merkur) bylo čtvrt kruhu u Honzy (Země), osmina u Danielky (Mars) a pět dvanáctin u Zuzky (Venuše). Zdá se vám to komplikované? Uznávám, je to trošičku vyšší dívčí, ale zvládli jsme to perfektně a měli jsme z toho pomalu větší radost, než když jsme včera dorazili z výletu na večeři. Teď už zbývá jen sestříhat všechno v Hitfilmu, dodat zvukovou stopu a dát to trochu fast forward (náš tým totiž dělá něco na způsob videí Nezkreslená věda).

Jelikož karaoke mělo velký úspěch, otevřel náš vesmírný klub dnes večer i diskotéku a je to fajn, fajn, fajnový. Někteří si oddechli, že taneční zábava pro ně není povinná a vydali se oddávat počítačovému adrenalinu do PC učebny, odkud by je nevytáhlo ani Helenčino Sladké mámení, většina ale dupe do rytmu vedle, takže nelze odolat. Tak zatím.

BlogTerka

Fotoalbum