Vesmírní dobrodruzi

Den 7 - Test robotů

Po zevrubné analýze rozbitého robota, jehož jsme našli v Opresorově staré laboratoři, se nám z jeho paměti podařilo vyextrahovat informaci, že nová laboratoř se nachází na planetě Robouda, kde žijí ale pouze roboti.

K tomu, abychom se mohli nenápadně infiltrovat na robotí planetu, bylo potřeba zhotovit dokonalé robotí přestrojení. Vydali jsme se proto na louku sbírat přírodniny, jež jsme ve výdejním okénku místní továrny směnily za součástky, které jsme využili na naše žůžo konstrukce. Za 4 šišky bylo možné získat kus alobalu, za 4 kamínky izolepu, za kus kůry jedny nůžky, za 10 trojlístků karton atd. Ceny jsme nakonec museli trochu upravit, protože někteří si nabalili kapsy kopou šišek, že by to stačilo na vysázení nového lesa, a žádali osm alobalů, jiní zase přitáhli balvany velikosti přerostlého manga a snažili se je vydávat za „kamínky“, s čímž jsme je zase posílali zpět.

Během hodinky bylo na louce vyrobeno šest téměř dokonalých robotů z materiálů za takový pakatel, že i Láďa Hruška by si k nám mohl chodit pro inspiraci. Zátěžovým testem byl pak pochod z louky zpět na základnu (žádný robot se naštěstí nerozpadl), a tady probíhal Turingův test.

Aby sestavení roboti prokázali, že jsou „skuteční“ roboti a že je na Roboudě nikdo nepozná, museli v Turingově testu (tím by měl projít pouze člověk) propadnout. Jak? Pokládali jsme tytéž otázky jak robotovi tak jednomu člověku z každého týmu a nezávislý porotce pak musel být z odpovědí jasně schopen určit ty od robota. Pokud např. na otázku „Co tě dokáže naštvat?“ člověk z týmu řekl, že „Když někdo lže,“ a robot z týmu že „Nedokáže být naštvaný, protože nemá emoce,“, hodnotitel jasně určil ve druhé odpovědi robota a ten tedy v testu neprošel, protože byl odhalen jako robot, což bylo cílem.

Po testech jsme zařadili i prezentaci jednotlivých výtvorů. Mě osobně zaujal robot na zmrzlinu (Matěj P.), který nápadně připomínal páže z filmu Noc na Karlštejně, protože měl na hlavě placatou čapku a z ní visela červená látka, což mělo být přívodní potrubí ze zásobníku zmrzliny.

Dále tu byl i barový robot, který nabízel originální menu s různými poživatinami blíže neurčitelnými, jejichž názvy zněly jako texty písní Dana Nekonečného. Ostatní roboti byli určeni primárně k boji a disponovali různými funkcemi, hlasovým ovládáním počínaje a lokalizačními čipy konče. Takže myslím, že jsme plně připraveni.

BlogTerka

Fotoalbum