Vesmírní dobrodruzi

Den 8 - Deník

Protože nám onemocněla naše blogerka numero uno – Terka, budu Vám muset stačit dnes jen já – David. A musím říct, že napětí se stupňuje! Hned u snídaně jsme na naše přijímače dostali zprávu o tom, že všichni naši spojenci z odboje byli zničeni nebo podrobeni roboty. Zachraň se, kdo můžeš! Naštěstí nejsme žádná banda neználků, kterým teče mléko po bradě, a tak i když je mi jasné, že vy u svých obrazovek začínáte panikařit, naši hoši a dívky zůstali ledově klidní.

Plni očekávání jsme si dopoledne dali tradiční výukové programy a pak jsme už začali přistávat na planetě Robouda. A světe div se, doslova přímo pod nohou jsme našli vědecký deník profesora Opresora! Jak velká je asi šance, že by se tak důležitý předmět objevil zrovna tady, váleje se po zemi jako by se nechumelilo? Že by nám snad někdo pomáhal?

Odpovědi jsme neznali, tak jsme se pustili do čtení. Zjistili jsme, že s profesorem už je pravděpodobně amen, stal se obětí vlastního pokusu. A dál, existuje prý zbraň, která nám proti robotům může pomoct. Tak naděje přece žije. Stačila maličkost: prozkoumat tři laboratoře plné smrtonosných pastí, bomb, zabijáckých robotů a jiných nástrah a najít v nich klíče k poslednímu objevu profesora.

S deníkem stokrát pročteným jsme se tedy vrhli na tyto úkoly a věřte mi, i když s tak zapeklitými rébusy a úkoly jsme se ještě asi nesetkali, všechny klíče byly nakonec naše. A tak jsme tady a připravujeme se na další cestu. Cestu skrz cizí dimenze a časové díry. A některým začíná svítat, kdo nám asi pomohl a přistrčil nám profesorův deník přímo pod nos...

Fotoalbum